ایمیل

کلمه عبور

نوع پنل


رمز عبور را فراموش کرده ام

فروش شارژ اینترنتی ایرانسل ,  همراه اول , تالیا , رایتل ...فروش میان فصل با 70 درصد تخفیف
با سپاس ازسه وجود مقدس آنان که ناتوان شدند تا ما به توانایی برسیم موهایشان سپید شد تا ماروسفید شویم و عاشقانه سوختند تا گرمابخش وجود ما و روشنگر راهمان باشند پدرانمان مادرانمان استادانمان مقاله ای که نوشته ام بر مبنای روش تحلیلی و توصیفی می باشد هدف از این نوشته آشنایی با مکتب جغرافیایی بنیاد ستیز یا صلح جو آنارشیست می باشد آیا این دیدگاه
دسته بندی روانشناسی
بازدید ها 73
فرمت فایل pptx
حجم فایل 846 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 26
قیمت: 26,000 تومان
پاورپوینت انارشیسم و امید به اینده

فروشنده فایل

کد کاربری 1146
کاربر

پاورپوینت انارشیسم و امید به اینده

آنارشیستم یک گونه از این اندیشه ها و متاثر از وضع موجود بود . آنارشیسم در ابتدا از روش عملگرایی مبارزه جویانه استفاده کرد . هرچند نتیجه ای حاصل نشد ولی بذری پاشیده شد که امروزه از آن جوانه های سربر می آورد . جنبش های صلح جو دیگر بمب نمی سازند و در تحریک توده ما نقشی ندارند فقط از استدلال فرد گرایانه استفاده کردند . کلمه آنارکوز (Anarchos  ) به معنی «بی قانون » واژه آنارشی اغلب برای توصیف بی نظیم خشونت و هرج اجتماعی به کار می رود که در واقع با فروپاشی اقتدار و رواج قانون ستیزی همراه است در برابر سوسیالیست های که از ما و حقوق او دفاع می کردند آنها به (من) و رهایش «من » از «ما » و «جامعه » فکر می کنند آنارشیست به دفاع از حقوق فردی برخاست و منافع «من» را سرلوحه مبارزات خود کرد .آنارشیست بر این باور است که «اجتماع » باید خود را از بند «جامعه » برهاند تا بتواند به عدالت برسد ولیلیام گادوین و یا ویلیم گدوین (Willam Godwin  ) اولین بنیانگذار این مکتب ، فرمانبرداری فرد از فرد را رد می کند که با ازدواج مخالف است زیرا با ازدواج همسری زیر نفوذ همسر خود قرار بگیرد . و منیت او خاموش می شود . می گوید : تمایلات و غرایز بشری ، عقل و فکر و خود او را سرکوب می کند . در اندیشه گادوین ازدواج یکنوع تملک است ولی بدترین تملک است . آنارشیست دارای شاخه ها تندرو و خرایکارانه و صلح جویانه است . از دیدگاه آنان آنارشی به جای آن که یک اصطلاح منفی باشد ، یک توسعه اجتماعی مثبت تلقی می شود به فرد اجازه می دهد بدون اقتدار و سلطه برای شکوفایی خودش اقدام نماید . در بین گروههای آنارشیست وحدت و هماهنگی وجود ندارد «آنارشیست تنها در یک چیز وحدت دارند آن هم مخالفت با قدرت و اقتدار به هر شکل موجود است . »

اندیشه آنارشیسم متاثر از فضای سرمایه داری  بود که از دارونیسم اجتماعی منشاء گرفته بود. داروینیسمی که از اصل رقابت و ستیزه برای زندگی حمایت می کرد .

رقابت اساس ماهیت انسان است و برای بقای انسان لازم است ولی کروپوتکین براساس مشاهداتش در سیبری شرقی و منچوری شمالی می گوید بقای هر کس به تعاون بستگی دارد . حیواناتی که با تعاون به  زندگی می پردازند مثل مورچه ، زنبور ، پرندگان که با زندگی در گروههای اجتماعی یا جوامع بقای بیشتری می یابند که ناشی از اتحاد استعدادهایشان برای زندگی است . این جانوران بالاترین درجه رشد هوش و سازمان جسمانی را دارند .

افراد ضعیف در جمع مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند موجب افزایش عمرافراد می شود فرزندان خودشان با کمترین اتلاف انرژی بزرگ می کنند و تعداد اعضایشان را حفظ می کنند دسته جمعی بدنبال سرزمین های جدید هستند . در مورد خود انسان فرهنگ و زبان در جوامع گسترش یافته است همیاری به جای رقابت ، عامل کلیدی بقا و زیست شهر می باشد . جامعه پذیری و اجتماع های محلی در مدیریت مراتع اشتراکی سوییس و جوامع تعاونی و اتحادیه های تجاری و صنفی در بریتانیا شاهد بر این ادعا است .

این جنبش ، آنارشیستی متفکران هوشمند و مخلصی دانست که به بشریت عشق می ورزیدند و غیر از این افراد ، افراد تهیدست بدبخت و بیچاره که این آرمان ها قبول داشتند تا وقتی خشم تمام وجود آنها می گرفت دست به عمل می زدند اینان همان آدمکشان و تروریست ها بودند هر دو گروه با هم تماسی نداشتند ولی در یک چیز اتفاق نظر داشتند آن نفی مالکیت بود .

با این مطلب شروع می کنیم .

    چرا آنارشیست ها مالکیت را نفی کردند ؟ زیرا اعتقاد داشتند مالکیت مادر خبائث است . یک عده از دسترنج افراد دیگراستفاده می کنند مالکیت از بین باید برود تا همه به طور فطری از عدالت طبیعی بهره مند شوند به جای دولت بوجود آورنده مالکیت و اقتدار است همکاری تعاون جای آن را بگیرد . قوانین رفاه و آسایش عمومی جای قوانین موجود را بگیرد . پرودون مالکیت یک نوع دزدی می دانست .

تفاوت مهمی بین مارکسیم و آنارشیسم در مالکیت وجود دارد این است که مارکسیم اعتقاد دارد در امر حذف مالکیت ، ابزار تولید ، طبقه کارگر ، وجود دولت یرولتاریایی proltoria  «دولت کارگری ، دولت از افراد زحمتکش ، و رنجبران جامعه تشکیل شده است » و برای رسیدن جامعه بدون طبقه نقش مهمی دارد ولی آنارشیسم با تاکید بر توده های مردم برای انقلاب ، حذف مالکیت برای از بین بردن هر گونه اقتدار مطرح می کرد ولی در نوع دیگر آنارشیسم ، آنارشیسم – کمونیسم راه حل را در ایجاد کمون محلی (که همان مراکز اشتراکی هستند ) و از بین رفتن نظام دستمزدی مد نظر داشتند در اندیشه آنها با ایجاد انبارهای همگانی با توسل به شعار «از هر کسی به اندازه توانایش – به هرکس به اندازه نیازش » خواستار تشکیل آن شدند هرگونه مالکیتی خصوصی باید از بین می رفت .

 

 

 

 

 

 

 

فایل های مرتبط ( 15 عدد انتخاب شده )
پاورپوینت سالمندی و روان
پاورپوینت سالمندی و روان
قیمت: 28,000 تومان
دانلود پاورپوینت سالمندی و روان دانلود پاورپوینت سالمندی و روان
پاورپوینت اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن
پاورپوینت اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن
قیمت: 17,000 تومان
دانلود پاورپوینت اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن دانلود پاورپوینت اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن
پاورپوینت روانشناسی
پاورپوینت روانشناسی
قیمت: 16,000 تومان
دانلود پاورپوینت روانشناسی دانلود پاورپوینت روانشناسی
پاورپوینت روانشناسی كودك و نیازهای عاطفی او
پاورپوینت روانشناسی كودك و نیازهای عاطفی او
قیمت: 6,000 تومان
دانلود پاورپوینت روانشناسی كودك و نیازهای عاطفی او دانلود پاورپوینت روانشناسی كودك و نیازهای عاطفی او
پاورپوینت روان‌شناسی نوجوان وانواع اختلالات روانی کودکان و نوجوانان
پاورپوینت روان‌شناسی نوجوان وانواع اختلالات روانی کودکان و نوجوانان
قیمت: 8,000 تومان
دانلود پاورپوینت روان‌شناسی نوجوان وانواع اختلالات روانی کودکان و نوجوانان دانلود پاورپوینت روان‌شناسی نوجوان وانواع اختلالات روانی کودکان و نوجوانان
مقاله پژوهشی گنـاهـان زبــان
مقاله پژوهشی گنـاهـان زبــان
قیمت: 10,000 تومان
دانلود مقاله پژوهشی گنـاهـان زبــان دانلود مقاله پژوهشی گنـاهـان زبــان
پاورپوینت روان شناسی
پاورپوینت روان شناسی
قیمت: 50,000 تومان
دانلود پاورپوینت روان شناسی دانلود پاورپوینت روان شناسی
استرس تحصیلی و عملکرد تحصیلی
استرس تحصیلی و عملکرد تحصیلی
قیمت: 10,500 تومان
دانلود استرس تحصیلی و عملکرد تحصیلی دانلود استرس تحصیلی و عملکرد تحصیلی
اختلال اضطراب اجتماعی
اختلال اضطراب اجتماعی
قیمت: 23,500 تومان
دانلود اختلال اضطراب اجتماعی دانلود اختلال اضطراب اجتماعی
شبکه های عصبی در هوش مصنوعی
شبکه های عصبی در هوش مصنوعی
قیمت: 32,500 تومان
دانلود شبکه های عصبی در هوش مصنوعی دانلود شبکه های عصبی در هوش مصنوعی
مقاله آسیب های اجتماعی
مقاله آسیب های اجتماعی
قیمت: 15,000 تومان
دانلود مقاله آسیب های اجتماعی دانلود مقاله آسیب های اجتماعی
پاورپوینت بهداشت روان و اختلالات روانی کودکان،
پاورپوینت بهداشت روان و اختلالات روانی کودکان،
قیمت: 6,550 تومان
دانلود پاورپوینت بهداشت روان و اختلالات روانی کودکان، دانلود پاورپوینت بهداشت روان و اختلالات روانی کودکان،
مقاله اخلاق دانشجویی
مقاله اخلاق دانشجویی
قیمت: 35,000 تومان
دانلود مقاله اخلاق دانشجویی دانلود مقاله اخلاق دانشجویی
مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان شناختی رفتاری‌ cbt
مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان شناختی رفتاری‌ cbt
قیمت: 15,000 تومان
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان شناختی رفتاری‌ cbt دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان شناختی رفتاری‌ cbt
مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره هوش معنوی، سبک های دلبستگی و شادکامی در افراد معتاد و غیر معتاد
مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره هوش معنوی، سبک های دلبستگی و شادکامی در افراد معتاد و غیر معتاد
قیمت: 17,000 تومان
دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره هوش معنوی، سبک های دلبستگی و شادکامی در افراد معتاد و غیر معتاد دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره هوش معنوی، سبک های دلبستگی و شادکامی در افراد معتاد و غیر معتاد
فروش میان فصل با 70 درصد تخفیفهسته گیر آلبالو
پشتیبانی از تمامی بانک ها-فایل بوکر

بالا