ایمیل

کلمه عبور

نوع پنل


رمز عبور را فراموش کرده ام

فروش شارژ اینترنتی ایرانسل ,  همراه اول , تالیا , رایتل ...فروش میان فصل با 70 درصد تخفیف
انسان ها از دیرباز و به طور طبیعی از ویژگی های بیومتریک دیگران مانند صورت و صدا یا دست خط برای شناسایی و تشخیص هویت آن ها استفاده می کرده اند در جوامع امروزی تشخیص هویت افراد به ویژه در مورد مسائل امنیتی اهمیت زیادی پیدا کرده است با پیشرفت سریع تکنولوژی بسیاری از ابزارهای مورد نیاز برای رسیدن به این هدف در دسترس ما قرار دارند تحقیقات و پیشرفت های
دسته بندی مهندسی برق و الکترونیک
بازدید ها 273
فرمت فایل docx
حجم فایل 8.607 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 86
قیمت: 43,000 تومان
تشخیص هویت بر مبنای تحلیل تصاویر عنبیه چشم

فروشنده فایل

کد کاربری 1146
کاربر

تشخیص هویت بر مبنای تحلیل تصاویر عنبیه چشم

پژوهش انجام شده در این تحقیق شامل طراحی و پیاده سازی یک سامانه شناسایی جدید برمبنای تحلیل تصاویر عنبیه چشم می باشد. در این پایان نامه ابتدا الگوریتم جدیدی برای پیدا کردن مرزهای عنبیه و همچنین پلک ها ارائه می شود. سپس با استفاده از موجک دوبچیز 2 و نیز فیلترهای گابور در 8 جهت مختلف، برای هر تصویر ، یک کد تولید می شود. در مرحله بعد کد به دست آمده از هر تصویر با کدهای موجود در بانک اطلاعاتی مقایسه شده و با تعریف یک آستانه عمل تشخیص هویت انجام می شود.

نتایج به دست آمده بر روی تصاویرCASIA  که شامل 756 تصویر از 108 نفر می باشد،درصد موفقیت 99.76 % و نرخ خطای معادل 0.0022 را نتیجه داده است. تحلیل حساسیت سامانه در برابر تغییرات شدت نور . نویز و تباین نیز صورت گرفته است که نتایج به دست آمده نشان دهنده کارایی مناسب سامانه است.

فصل اول : معرفی

1-1  فناوری بیومتریک

تشخیص هویت افراد از زمان های قدیم مورد توجه بشر بوده است. با پیشرفت تکنولوژی در دنیای جدید فعالیت و برخوردهای افراد به گونه ای توسعه یافته است که در آن تشخیص افراد به صورت سریع و مطمئن مورد نیاز است. کنترل گذرنامه، سیستم های بانکی اتوماتیک و سیستم های امنیتی مثال هایی از کاربرد تشخیص هویت هستند. اتوماتیک بودن، سرعت و قابلیت اطمینان از اهداف مشترک همه ی روش های شناسایی افراد است.

برای تشخیص هویت افراد در مکان های عمومی مثلا در فرودگاه ها معمولا از مدارکی مانند گذرنامه که حاوی مشخصات صاحب آن است استفاده می شود. این نوع معیارهای شناسایی قابلیت اطمینان پایینی دارند چون می توان آن ها را به راحتی جعل کرد. به همین دلیل لازم است که از یک روش که بر مبنای بدن انسان است برای شناسایی استفاده کرد.

روشی که هم منحصر به فرد باشد هم به راحتی قابل اندازه گیری باشد و در طول زمان تغییر نکند.

روش های بیومتریک به دنبال روشی هستند که شناسایی افراد را به بدن انسان یعنی ویژگی های منحصر به فرد آن مربوط کنند. انتظاری که از این روش ها می رود این است که بهتر از روش های مرسوم عمل کنند زیرا بر مبنای چیزی که هستید عمل می کنند نه چیزی که می دانید یا همراه خود دارید.

معمولا منظور از بیومتریک استفاده ی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک از ویژگی های فیزیولوژیکی و یا ویژگی های رفتاری که به بدن انسان بستگی دارند برای تشخیص و یا تایید هویت فرد است. مشخصه های فیزیولوژیکی به عنوان مثال شامل اثر انگشت یا تصاویر صورت است. مشخصه های رفتاری شانل اعمال یا رفتاری است که از فرد سر می زند مانند امضا یا لحن صحبت کردن. در مورد مشکلات روش های قدیمی که از شماره رمز عبور به جای سامانه بیومتریک استفاده می کنند مثل سامانه های کارت خودپرداز بانکی، وقتی فرد می خواهد از کارت خود استفاده کند لازم است که شماره تشخیص هویت شخصی خود را (PIN)  وارد کند. در این سامانه تائید و یا تشخیص هویت بر مبنای چیزی که شخص به همراه دارد (کارت) به اضافه اطلاعاتی شخص با خود دارد می باشد، که این یک مشکل بالقوه در این سیستم است زیرا کارت ممکن است دزدیده شود وشماره رمز را هم فرد دیگری می تواند با خود داشته باشد. در حالی که در سامانه های بیومتریک این مشکلات وجود ندارند و امکان تقلب در آن ها خیلی کم است و می توانند به عنوان سامانه های ایده آل تشخیص هویت مورد استفاده قرار گیرند.

سامانه های بیومتریک معمولا برای مقاصد نضارت و کنترل ورود و خروج افراد مورد استفاده قرار می گیرند.   طرز کار نمونه ای از سیستم های نظارت را نشان می دهد. شکل 1-1 در این سیستم ها ویژگی بیومتریک فرد توسط دستگاه گرفته شده و کد آن استخراج می شود،سپس با کدهای ذخیره شده درپایگاه داده مقایسه می شود. و در صورتی که فرد مورد نظرشناسایی شود دستگاه، اپراتور را آگاه می کند. برای شناسایی معمولا یک انسان نیز در چرخه  شناسایی وجود دارد که تصمیم نهایی را می گیرد

فایل های مرتبط ( 11 عدد انتخاب شده )
روشی برای مکان یابی عیب کابل های برق قدرت
روشی برای مکان یابی عیب کابل های برق قدرت
قیمت: 5,000 تومان
دانلود روشی برای مکان یابی عیب کابل های برق قدرت دانلود روشی برای مکان یابی عیب کابل های برق قدرت
کارآفرینی کارگاه تولید آداپتور
کارآفرینی کارگاه تولید آداپتور
قیمت: 5,000 تومان
دانلود کارآفرینی کارگاه تولید آداپتور دانلود کارآفرینی کارگاه تولید آداپتور
(DCS دیسپاچینگ (
(DCS  دیسپاچینگ (
قیمت: 5,000 تومان
دانلود (DCS  دیسپاچینگ ( دانلود (DCS  دیسپاچینگ (
تحقیق و مقاله ای در مورد بررسی راه انداز «لد» [LED]
تحقیق و مقاله ای در مورد بررسی راه انداز «لد» [LED]
قیمت: 10,000 تومان
دانلود تحقیق و مقاله ای در مورد بررسی راه انداز «لد» [LED] دانلود تحقیق و مقاله ای در مورد بررسی راه انداز «لد» [LED]
طراحی وساخت دستگاه ثبت كننده سیگنال الكترومایوگرام دو كاناله و مدلسازی فعالیت ایزومتریك ساعد
طراحی وساخت دستگاه ثبت كننده سیگنال الكترومایوگرام دو كاناله و مدلسازی فعالیت ایزومتریك ساعد
قیمت: 15,000 تومان
دانلود طراحی وساخت دستگاه ثبت كننده سیگنال الكترومایوگرام دو كاناله و مدلسازی فعالیت ایزومتریك ساعد دانلود طراحی وساخت دستگاه ثبت كننده سیگنال الكترومایوگرام دو كاناله و مدلسازی فعالیت ایزومتریك ساعد
اصل و ترجمه مقاله با موضوعی درباره کاربرد الکترومغناطیس در صنعت
اصل و ترجمه مقاله با موضوعی درباره کاربرد الکترومغناطیس در صنعت
قیمت: 19,000 تومان
دانلود اصل و ترجمه مقاله با موضوعی درباره کاربرد الکترومغناطیس در صنعت دانلود اصل و ترجمه مقاله با موضوعی درباره کاربرد الکترومغناطیس در صنعت
گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع
گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع
قیمت: 14,500 تومان
دانلود گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع دانلود گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع
پروژه تاثیرات تولیدات پراكنده در پایداری سیستم های قدرت ( DG)
پروژه تاثیرات تولیدات پراكنده در پایداری سیستم های قدرت ( DG)
قیمت: 8,000 تومان
دانلود پروژه تاثیرات تولیدات پراكنده در پایداری سیستم های قدرت ( DG) دانلود پروژه تاثیرات تولیدات پراكنده در پایداری سیستم های قدرت ( DG)
مدلسازی و شبیه سازی سوئیچ MPLS
مدلسازی و شبیه سازی سوئیچ MPLS
قیمت: 7,500 تومان
دانلود مدلسازی و شبیه سازی سوئیچ MPLS دانلود مدلسازی و شبیه سازی سوئیچ MPLS
دانلود مقاله عیوب جوشکاری
دانلود مقاله عیوب جوشکاری
قیمت: 2,000 تومان
دانلود دانلود مقاله عیوب جوشکاری دانلود دانلود مقاله عیوب جوشکاری
دانلود پاورپوینت الکترود
دانلود پاورپوینت الکترود
قیمت: 2,500 تومان
دانلود دانلود پاورپوینت الکترود دانلود دانلود پاورپوینت الکترود
فروش میان فصل با 70 درصد تخفیفهسته گیر آلبالو
پشتیبانی از تمامی بانک ها-فایل بوکر

بالا